Cătălin Munteanu: "Ne-am dat viaţa pe teren"

0
Cătălin Munteanu

Mijlocaşul lui Dinamo crede că, dacă Dolha nu era într-o formă de zile mari, echipa lui nu ar fi trecut de Craiova.

"Am revenit de la 1-0, e un rezultat mare pentru care toată echipa s-a sacrificat. Acum sper s-o batem pe Craiova şi în campionat. Dinamo şi-a dat viaţa pe teren şi aşa trebuie să continuăm, să muncim tot mai mult. Andone ne-a spus la penalty-uri să fim calmi şi liniştiţi. Am avut noroc că şi Dolha a fost în mare formă", a spus Cătălin Munteanu la Sport.ro

Formaţia Dinamo Bucureşti s-a calificat în semifinalele Cupei României - Timişoreana, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (0-1, 1-1), după loviturile de departajare, echipa Universitatea Craiova, în sferturile de finală ale competiţiei. La finalul celor 90 de minute, scorul era 1-1, prin golurile reuşite de Munteanu '67, pentru Dinamo, şi Dina '31, pentru Universitatea Craiova. Oaspeţii au jucat în 10 oameni din minutul 71, după eliminarea lui Dilevski, iar şapte minute mai târziu, a fost eliminat şi dinamovistul Ganea.

La loviturile de departajare, pentru Dinamo au punctat Andrei Cristea, Cătălin Munteanu, Adrian Cristea şi a ratat Bordeanu, în timp ce pentru Universitatea a înscris Ologu şi au ratat Găman, Bărboianu şi Mihai Costea