FC Brașov - SC Vaslui 1-0 / "Fiara" a fost răpusă de Moldovan

0
În ultima confruntare directă de pe Tineretului, FC Braşov şi FC Vaslui au terminat la egalitate, 1-1 Foto: Bogdan Crăciun

FC Brașov a făcut un pas mare către calificarea în finala Cupei României, băieții lui Viorel Moldovan învingând, în această seară, pe propriul teren, în prima manșă a semifinalelor, pe FC Vaslui, scor 1-0. Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de Robert Ilyes, în minutul cinci.

Rezultat final: FC Brașov - FC Vaslui 1-0 !!!

min. 94 - Dani Coman a primit galben pentru tragere de timp

De la margine s-au arătat cinci minute de prelungire.

min. 88 - ultima modificare la FC Vaslui: a intrat Neagu, în locul lui Delgado

min. 87 - Rui Duarte a primit galben pentru simulare, la o fază la care brașovenii au cerut penalty

min. 81 - are loc ultima schimbare la FC Brașov: Ionuț Voicu l-a înlocuit pe Julio Cesar Landauri

min. 74 - schimbare la FC Vaslui: a ieșit Zmeu și a intrat Costin

Viorel Moldovan a fost trimis în tribune pentru proteste!

min. 73 - brașovenii protestează vehement la o fază în urma căreia Oros a primit cartonașul galben

min. 70 - are loc cea de-a doua schimbare la FC Brașov: Cătălin Munteanu l-a înlocuit pe Măldărășanu

min. 69 - Marius Măldărășanu a fost și el avertizat

min. 65 - Robert Ilyes a primit cartonașul galben

min. 63 - schimbare la FC Brașov: a ieșit Nicolae Grigore, a intrat Marian Cristescu

min. 59 - Nuno Diogo a fost și el avertizat de centralul Marius Avram

min. 57 - Delgado a primit cartonașul galben

min. 56 - lovitura liberă de la marginea careului de 16 metri executată de Wesley a fost reținută fără probleme de Dani Coman

min. 46 - prima schimbare la FC Vaslui: a intrat Gheorghiu, în locul lui Lucian Sînmărtean

Startul reprizei secunde

Marius Avram a fluierat finalul primelor 45 de minute! Scor la pauză: FC Brașov - FC Vaslui 1-0!

min. 45 - Dusan Savic putea majora diferența pe tabelă, dar a fost deposedat, în ultimul moment, de fundașii vasluieni

min. 42 - oaspeții au avut ocazia de a egala pe tabelă, dar fundașii Brașovului au degajat mingea din careul lui Coman

min. 39 - Nicolae Grigore a primit cartonașul galben

min. 30 - Dusan Savic a recuperat perfect o minge și l-a găsit singur în careu pe Ilyes, dar șutul slab al căpitanului gazdelor nu i-a pus probleme lui Kuciak

min. 27 - centrarea lui Rui Duarte a trecut prin careul de 16 metri al lui Kuciak

min. 19 - Lucian Sînmărtean a fost avertizat de centralul Avram

min. 16 - ocazie mare FC Brașov: Rui Duarte a centrat de pe dreapta, iar Robert Ilyes a reluat, cu capul, din cinci metri, dar mingea a trecut peste poarta lui Kuciak. La faza imediat următoare, șutul lui Dusan Savic la colțul scurt a fost respins în corner de portarul vasluian

min. 5 - GOOOOL FC BRAȘOV: Savic recuperează o minge, centrează perfect de pe stânga, iar Robert Ilyes înscrie din trei metri, cu un șut plasat !!! FC Brașov - FC Vaslui 1-0 !!!!

min. 4 - brașovenii au început partida în atac, dar lovitura liberă executată de Landauri a fost reținută de Kuciak

min 1 - startul partidei

Cei doi antrenori vor trimite pe teren următoarele echipe:

FC Brașov: 1. Coman - 2. Rui Duarte, 15. Oros, 55. Nuno Diogo, 12. Cristi Ionescu - 14. Roman, 8. Grigore, 27. Măldărășanu, 24. Landauri - 10. Ilyes (cpt) - 19. Savic

Antrenor: Viorel Moldovan

Rezerve: Mincă - Voicu, Nae Constantin, Cristescu, Munteanu, Zaharia, Sburlea

SC Vaslui: 1. Kuciak - 20. Milanov, 6, Gladstone, 3. Papp, 17. D. Sînmărtean - 23. Pavlovic - 25. Delgado, 8. Zmeu, 18. L. Sînmărtean - 80. Wesley (cpt) - 13. Costly

Antrenor: Marius Lăcătuș

Rezerve: Hăisan - Neagu, Akakpo, Zubar, Farkas, Costin, Gheorghiu

Arbitri: Marius Avram (București) - Octavian Șovre (Oradea), Mircea Orbuleț (București)