Unirea Alba Iulia - FC Daegu 1-1, într-un meci amical

0
Adrian Falub

Unirea Alba Iulia a terminat la egalitate, 1-1, cu formaţia sud-coreeană FC Daegu (locul 8 în stagiunea trecută), marţi, într-un meci de verificare din stagiul de pregătire din Antalya.

Sud-coreenii au deschis scorul în minutul 61, însă egalarea a venit 10 minute mai târziu, când argentinianul Enzo Bruno a înscris al treilea gol în tricoul «alb-negru» de la venirea la Alba Iulia, în urma unei pase de la Nemanja Jovanovic (FC Vaslui), aflat la primul meci pentru unirişti.

Antrenorul Adrian Falub a folosit echipa: Cernea - S. Rădoi, Galiassi, Vujadinovic, Vitinha - I. Bălan, Dâlbea, Selagea, C. Cristea - Enzo Bruno - Veljovic. Au mai jucat: Jovanovic, Bucurică, Poverlovici, N. Varga, Mureşan, Stanciu.

Au lipsit Olah şi Fl. Dan, ambii accidentaţi.