Voinţa Sibiu - FC Braşov, 2-1! Şumudică a debutat cu o înfrângere pe banca braşovenilor!

0
Marius Şumudică

FC Braşov a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), de Voinţa Sibiu, în primul meci cu Marius Şumudică pe banca tehnică.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Viveiros '49 (autogol) şi Popa '72. Pentru FC Braşov a înscris Moutinho, în minutul 84.

Nuno Viveiros (FC Braşov) a devitat mingea cu capul în propria poartă, în minutul 49, după o centrare a gazdelor.

Popa a mărit diferenţa de pe tabela de marcaj, în minutul 72, după un şut al lui Lukanovici respins de portarul echipei FC Braşov.

Moutinho a stabilit scorul final, 2-1, cu un şut de la aproximativ şase metri.

Voinţa Sibiu: Miron - Maghici (Bunea '46), Forika, Apostol - Bar, Beza, Dâlbea, Nicola (Cigan '70) - Tătar (Burlacu '74), Lukanovici, I. Popa. Antrenor: Alexandru Pelici.

FC Braşov: Felguiras - Velayos, Cr. Munteanu, Majernik, Cr. Ionescu -Viveiros, Mateiu (Hadnagy '56), Cristescu, Chipciu - Distefano, Buga (Moutinho '64). Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Maghici '38, Apostol '45, Nicola '58, Beza '90+3 / Cristescu '46, Majernik '88, Chipciu '89

Arbitri: Lucian Rusandu - Daniel Hulubei, Gero Szabo - Mihai Ene

Observatori: Ioan Mureşan, Nicolae Dobrescu.