Dumitrescu: "Arbitrul ne-a măcinat în meciul cu Gaz Metan Severin"

0
Viorel Dumitrescu (Foto: Gazeta Sporturilor)

FC Argeş a cedat cu scorul de 3-0 în partida disputată în deplasare împotriva celor de la Gaz Metan Severin, fapt ce l-a nemulţumit pe antrenorul principal Viorel Dumitrescu.

"Am început foarte bine jocul şi am stat peste adversari în primele minute ale partidei. Apoi a venit o nesincronizare în jocul nostru şi a venit faza din minutul 13. Croitoru, poate şi din cauza lipsei de experienţă, a stat mai mult în poartă şi a ieşit cam târziu şi a atins mingea în afara careului. Nu pot comenta eliminarea pentru că vreau să văd şi eu faza din nou, pentru că se replia un fundaş al echipei noastre. Oricum, arbitrul ne-a măcinat în acest meci pentru că am primit cinci cartonaşe galbene, două sau trei dintre ele fiind destul de uşor acordate. Oricum, asta nu scuză cu nimic prestaţia noastră. Am jucat destul de slab şi nu îmi pot explica acest fapt pentru că veneam după un joc foarte bun cu Alba Iulia, dar acum am dezamăgit în partida de la Severin. În plus, am primit două goluri din faze fixe, pe mingi deviate de noi şi cred că mai mult au fost autogoluri", a declarat Dumitrescu, citat de ligab.ro.