Victorie pentru CS Mioveni: 2-0 cu sârbii de la Donji Srem

0
Marian Pană
Marian Pană

Formaţia CS Mioveni a învins, luni, cu scorul de 2-0, echipa din liga secundă din Serbia, Donji Srem, în al şaselea meci din cantonamentul din Antalya, informează site-ul oficial al grupării argeşene.

Golurile au fost marcate în prima repriză de Iordache şi Enache. În acest meci antrenorul Marian Pană a folosit următoarea echipă: Popescu - Ionuţ Voicu, Iordache, Bogdan Stoica, Baicu - Enache, Năstăsie, Săndulescu, Coşereanu - Mandea, Nilă. Din minutul 70 au intrat în teren Coca, Adrian Voicu, Olteanu, Barbu, Crăciun, Ayza, Ispir, Zuluf, Ionescu, Voiculeţ. Acesta a fost al şaselea amical al argeşenilor din cantonamentul din Antalya, în ordine, aceştia cîştigând cu Dila Gore (Georgia, 2-0), remizând cu MKS Cracovia (Polonia, 0-0), pierzând cu Sibiul (0-3), remizând cu Minyor Pernik (Bulgaria, 0-0) şi învingând NK Maribor (Slovenia, 4-2).