Victorie pentru Astra Ploieşti în meci amical în Antalya

0

Formaţia Astra Ploieşti a câştigat, marţi, cu scorul de 2-1, meciul amical susţinut în compania echipei cehe FC Hradec Kralove, din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, informează site-ul oficial al grupării ploieştene.

Scorul a fost deschis încă din minutul 8, de către Bogdan Rusu. Egalată înainte de pauză, Astra a reuşit golul victoriei prin Fatai, care a transformat un penalti în minutul 79. Formula de început decisă de Antonio Conceicao a fost: Lung - Mihalache, Găman, Oprsal, Junior Morais, Seto, Pătraşcu, Spadacio, Bajenaru, Laionel, Rusu. După pauză au mai jucat: Lungu, Bărboianu, Ricardo, Țigănașu, Tigoianu, Vădrariu și Fatai. În min 65, Stan l-a schimbat pe Laionel, iar De Amorim pe Spadacio.