Universitatea Cluj a învins cu 4-0 pe Gyeongnam

0

Universitatea Cluj a câştigat cu scorul de 4-0 (2-0), partida amicală disputată cu formaţia sud-coreeană Gyeongnam, în cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Golurile formaţiei ardelene au fost înscrise de Boştină (minutul 23), Tony (minutul 39) şi Machado (minutele 75 şi 83). În minutul 56, mijlocaşul Adrian Cristea a fost eliminat pentru o altercaţie cu un jucător advers, care a primit de asemenea cartonaşul roşu.

Antrenorul Ionuţ Badea a folosit următorul "unsprezece": Popa - Unguruşan, Abrudan, Pele, Mendy - Gheorghe, Nasser - Delgado, Boştină, Cristea - Tony. În repriza secundă, tehnicianul i-a mai trimis în teren pe Păcurar, Luis Rodriguez (aflat în probe), Machado, Balde, Voican, Munteanu, Cojocnean, Cucui şi Buhuş.

Universitatea Cluj va disputa, miercuri, un nou meci de pregătire, în compania echipei croate FC Varteks.