Unirea Urziceni-Tom Tomsk 1-0, în meciul de debut al antrenorului Ronny Levy

0
Ronny Levy
Ronny Levy

Campioana României, Unirea Urziceni, a învins, luni, în Turcia, formaţia rusă de primă ligă Tom Tomsk, scor 1-0, într-un meci amical care a reprezentat debutul antrenorului israelian Ronny Levy pe banca ialomiţenilor, transmite corespondentul NewsIn.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Maftei, în minutul 16. Şi Rusescu a reuşit să înscrie, în minutul 56, dar golul său a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Levy a început meciul cu următorul "11": Arlauskis - Maftei, Galamaz, Bruno Fernandes, Bordeanu - Semedo, Paraschiv, I. Apostol, S. Frunză - Onofraş, Bilaşco. După pauză, a fost rulat tot lotul, cu excepţia lui Brandan, care este nerefăcut după o accidentare şi se pregăteşte separat, şi a lui Ricardo, care înca nu s-a alăturat echipei.

La prima parte a meciului, desfăşurat la Belek, în Turcia, au asistat şi managerul general al Stelei, Basarab Panduru, şi antrenorul roş-albaştrilor, Mihai Stoichiţă.

Unirea Urziceni efectuează între 13 şi 24 ianuarie un stagiu de pregătire în stagiunea Belek, din Turcia.