Unirea - Pandurii, 3-0 / Campioana l-a executat pe Cârţu!

0

Urziceniul a avut o misiune uşoară. Cu Cătălin Grigore în poartă şi fără Brandan, Semedo şi Ricardo printre titulari, ialomiţenii au tranşat soarta meciului cu Pandurii încă din prima repriză.

Apostol a deschis scorul dintr-o lovitură liberă de la 20, la care Galamaz a intervenit înşelător pe traiectoria balonului, iar Laurenţiu Marinescu, cu o lovitură de cap, a făcut ca gazdele să intre la cabine cu un avantaj de două goluri. Oltenii nu s-au trezit din letargie nici după pauză. Ba, chiar au continuat să joace ca o echipă de liga a II-a. În aceste condiţii, autogolul lui Adrian Rusu nu a mai mirat pe nimeni. Scorul final putea fi chiar mai mare de 3-0 dacă Bilaşco ori Frunză nu ar fi ratat din poziţii destul de bune.
Unirea a obţinut a treia victorie din retur şi se menţine în lupta pentru titlu, cu şanse destul de mici însă. Formaţia antrenată de Sorin Cârţu a mai irosit o şansă de a urca în clasament şi viitorul ei pare destul de nesigur.

Urziceni - Pandurii 3-0
1-0 I. Apostol 25
2-0 L. Marinescu 38
3-0 Ad. Rusu (aut.) 78