Torje, apt pentru CFR!

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Gabi Torje
Gabi Torje

Gabi Torje a efectuat ieri o ecografie şi rezultatul a arătat că mijlocaşul a suferit o contractură muschulară în meciul din Cupa României cu ALRO Slatina.

Astfel, nu va putea evolua în partida de mâine cu Gaz Metan Mediaş dar va fi apt pentru derby-ul cu CFR de la începutul lunii noiembrie. În plus, evoluţiile excelente din ultimul timp au stârnit interesul nemţilor de la Borussia Dortmund.

 Pentru meciul de vineri cu Gaz Metan, Andone nu-i va putea folosi pe Moţi, suspendat, şi Garat plus Torje, accidentaţi.

"Sunt trist că l-am pierdut pe Torje pentru minim două-trei săptămâni. I se va face o ecografie, cred că este o întindere. Pentru noi era important meciul cu Gaz Metan Mediaş, un meci foarte greu. Pentru acest meci nu-l avem pe Garat, accidentat, pe Moţi, suspendat, şi acum pe Torje", a spus Borcea la Sport.ro înainte de a afla verdictul în cazul lui Torje.

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite