“Studenţii” respiră

0

Sportul a învins în “Regie” Pandurii cu scorul de 2-1 după ce a fost condus cu 0-1 chiar din minutul 12.

Ambele goluri ale bucureştenilor au fost marcate de Tibi Bălan în minutele 69 şi 81, care a ajuns ca cota “11” în clasamentul golgheterilor. Pentru gorjeni a marcat Vranjes, care a deschis scorul cu un şut din apropierea porţii. Cu această victorie “studenţii” au ajuns la al cincilea success din acest sezon, în timp ce Pandurii au înregistrat prima înfrângere din ultimele şase etape.
Sportul Studenţesc: Viciu – Maxim, Lung, Raţiu, Farmache (Negru 67) – Irimia, Ghinga (Ciupe 32), Ferfelea, Nae (Costin Gheorghe 46) – Bălan, Curelea.
Antrenor: Gigi Mulţescu

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Matei (Pleaşcă 82), Viera, Rada (Voinea 85), Grecu – Băcilă, Nistor, Vranjes, Voiculeţ (Popete 84) – Stromajer, Lemnaru.
Antrenor: Petre Grigoraş

Goluri: Bălan 69, 81 / Vranjes 12