Sportul e lider în Liga I

0

Sportul Studenţesc a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat aseară, pe teren propriu cu formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ, în primul meci al etapei a II-a a Ligii I.

Sportul a dechis scorul prin Curelea, în minutul 65, Ceahlăul reuşind egalarea prin Gafiţa, în minutul 75. La partidă au fost prezenţi selecţionerul naţionalei României, Victor Piţurcă, dar şi secundul acestuia Florin Marin.

1-1
Sportul Studenţesc: Ormenişan - Farmache (M. Nae 57, Cheţan 80), Patriche, D. Lung, Maxim - Lungu (Nicola 84), Ghinga - T. Bălan, Cr. Irimia, Ferfelea - Curelea. Antrenor: Gheorghe Mulţescu
Ceahlăul Piatra Neamţ: Villadsen - Dumitraş, Forminte, Cazan, Barna - Monroy - I. Bădescu (Muscalu 69), Achim (Omerbegovici 81), Lucas Garcia, Stana (Cebotaru 89) - Gafiţa. Antrenor: Constantin Enache
Goluri: Curelea 65 / Gafiţa 75