Sportul Studenţesc a câştigat în Regie meciul cu FC Vaslui, scor 1-0

0
Viorel Hizo, antrenorul FC Vaslui

Echipa FC Vaslui a fost învinsă, sâmbătă, la Bucureşti, cu scorul de 1-0 (1-0), de formaţia Sportul Studenţesc, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I.

Golul echipei Sportul a fost reuşit de Loenard Dobre, în minutul 16. La o ieşire greşită pe ofsaid a apărării vasluiene, Lung i-a păsat lui Leonard Dobre pe partea dreaptă, acesta a intrat în careu şi a înscris cu un şut la semi-înălţime la colţul lung.

În minutul 89, Farmache (Sportul) a fost eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Sportul: Popescu - Farmache, Patriche, Lung, Maxim - Lazăr (Nicola '86), Ghinga, Lungu, Ferfelea (Raţiu '90) - Dobre (Târnăcop '77), Curelea. Antrenor: Daniel Isăilă.

FC Vaslui: Cerniauskas - Jovanovici, Papp, Farkas, Milisavljevici (Buhăescu '85) - Adailton, Costin, Zmeu (Luz '46), Sânmărtean - Wesley, Temwanjera (Yero Bello '66). Antrenor: Viorel Hizo.

Cartonaşe galbene: Ghinga '26, Farmache '45, '89, Lungu '61 / Papp '47