Răzvan Lucescu: "Am ratat mult şi am primit un gol stupid"

0
Răzvan Lucescu

Antrenorul echipei Rapid Bucureşti, Răzvan Lucescu, a declarat, după remiza din meciul cu FCM Târgu Mureş, scor 1-1, că formaţia sa a ratat mult şi a primit un gol stupid.

"A fost un meci dur, agresiv, cu o echipă mică venită să distrugă. A fost o luptă totală. Am ratat mult şi în minutul 94 am primit un gol stupid care ne costă două puncte. Este dezamăgitor, e cel mai greu să pierzi puncte în acest mod", a spus Lucescu. Tehnicianul rapidist a acuzat maniera de arbitraj a centralului Robert Dumitru: "Inexplicabile prelungirile de patru minute dictate. Nu era un motiv. Contează şi asta, dar nu influenţează rezultatul. Până la urmă rezultatul este nemeritat, dar pe o greşeală stupidă făcută de noi. Arbitrajul a fost foarte prost, provocator, dar are şansa să nu fi influenţat faze decisive. Nu e normal ca un arbitru care a greşit flagrant acum trei zile să fie prezent la acest meci. Şi tot ce a făcut în acest meci, a făcut să enerveze. Nu mai contează. Noi cu atâta uşurinţă primim cartonaşe galbene, asta este. Se vede cum au fost tribunele astăzi (n.r. - goale). La alţii se măcelăresc prin tribune şi nu se întâmplă nimic. Asta este, mergem înainte".