Rapid a învins cu 2-1 pe SK Brann în primul amical din Antalya!

0

Rapid a câştigat, miercuri, cu scorul de 2-1 (0-0), prima partidă din cadrul stagiului de pregătire din Antalya disputată, miercuri, împotriva formaţiei norvegiene SK Brann Bergen.

Golurile au fost marcate de Texeira (minutul 51), Ioniţă (minutul 81) pentru Rapid şi Ojo (minutul 52) pentru SK Brann.

Antrenorul Răzvan Lucescu a început partida cu următorul unsprezece: Coman - Rui Duarte, Dăescu, Oros, Ezequias - N. Grigore, Pavlovici, Ad. Grigore - Ioniţă II, Pancu, Sburlea. După pauză au mai intrat pe teren Drăghia, Creţu, Glauber, Bozovici, Grigorie, Texeira, Deac, Ioniţă, Surdu şi Fl. Călin.

Începând de sâmbătă, formaţia giuleşteană va participa la Kadîrov Cup alături de formaţiile Terek Groznîi, Polonia Varşovia, Obolon Kiev, Metalurg Harkov, Ahktakov şi Nefti Baku.