Răduţ: "Echipa a jucat ca într-un meci oficial"

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Mijlocaşul stelist Mihai Răduţ, autorul golului echipei din Ghencea în amicalul cu Kapfenberg, a spus că era important pentru "roş-albaştri" să obţină victoria.

"Meciul s-a jucat ca unul oficial. Au fost şi momente bune şi mai putin bune, e important sa învăţăm din greşeli. Nu contează cine a dat golul sau rezultatul. Era important să terminăm cu o victorie, dar asta e", a declarat Răduţ, luni, la "sport.ro".

Fotbalistul spune că advărata faţă a echpei se va vedea după al doilea stagiu de pregătire, când se vor pune la punct detaliile tactice: "A fost un cantonament foarte bun. Ne-am pregătit fizic foarte bine. Urmează partea a doua unde vom avea mai multe meciuri amicale şi avem timp să ne pregătim mai bine".

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite