VIDEO Petrolul bate Oțelul, dublă Boudjemaa!

0
Boudjeema, îmbrățișat de colegii săi

Petrolul e o forță pe teren propriu, unde a înscris șapte goluri în două meciuri.

După 5-0 cu Ceahlăul, Petrolul a învins pe teren propriu din nou, 2-1 cu Oțelul.

După numai 23 de secunde Hamza a obținut o lovitură de pedeapsă și eliminarea lui Ljubinkovici, însă portarul Brăneț a apărat penaltyul executat de Hamza. Boudjemaa a deschis scorul cu un voleu superb de la 16 metri (minutul 19) și tot el a făcut 2-0 în minutul 82, împingând mingea în plasă după un șut al lui Bokila. Tot un francez a înscris și golul Oțelului, Incanko reducând din handicap în minutul 89.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLURILE PARTIDEI.

Petrolul: Bornescu - S. Achim, Neag, Manasse, Guilherme - Opriţa, Hoban, Mustivar, Boudjemaa - Hamza, G. Grozav
Rezerve: Hamutovski, Alcenat, M. Cristescu, Tony, V. Morar, L. Marinescu, Bokila
Oţelul: Brăneţ - Rîpă, Sg. Costin, Perendija, Z. Ljubinkovici - Giurgiu, Benga - Stromajer, Viglianti, L. Buş - Pena
Rezerve: Grahovac, Sîrghi, Punosevac, Inkango, Cîrjă, I. Filip, Băjenaru

Arbitru: Cr. Balaj. Asistenţi: Oct. Şovre, I. Radu