Târgu-Jiu: Pandurii au învins cu scorul de 2-1 pe croaţii de la NK Varteks

0

Cel de-al patrulea joc amical susţinut de Pandurii Târgu Jiu în stagiul din Antalya s-a încheiat cu o victorie cu scorul de 2-1 în meciul programat azi, de la ora 14:30 cu NK Varteks.

Pandurii au deschis scorul în repriza a doua prin Kamara, în minutul 64, Stromajer înscriind pentru 2-0 în minutul 75. Croaţii de la Varteks au înscris cu două minute înainte de fluierul de final dintr-o lovitură liberă.

Antrenorul Liviu Ciobotariu a început partida în formula Stanca - Rusu, Martinovic, Chibulcutean, Cardoso – Lazic, Nalaţi, Păcurar, Vranjes – Stromajer, Kamara. Din minutul opt pe teren a intrat Ghindeanu datorită unei accidentări a lui Martinovic care a acuzat dureri musculare din cauza unei întinderi.
Tehnicianul a precizat că a folosit doar jumătate din componenţii lotului la acest meci pentru a putea apela la ceilalţi pentru ultimul amical din Antalya, programat duminică de la ora 15:00 cu polonezii de la Piast Glivice.