Pandurii a pierdut cu scorul de 1-2 amicalul cu Novi Pazar

0

Formaţia Pandurii Târgu-Jiu a pierdut cu scorul de 1-2 (1-2) meciul amical cu echipa sârbă Novi Pazar disputat în cadrul stagiului de pregătire din Turcia, informează site-ul oficial al grupării gorjene.

Unicul gol al formaţia conduse de Petre Grigoraş (foto) a fost marcat de Tătaru în minutul 17. Pandurii Târgu Jiu a ratat şi un penalti prin Lemnaru, în minutul 15. Grigoraş a început amicalul cu următorul unsprezece: Lazăr - Popete, Avramescu, Tătaru, Rada - Neagu, Cristea, Bucur - Roberto Dumitru, Grigoraş, Lemnaru. În partea a doua a meciului au mai evoluat: Horvat, Unguru, Viera, Cardoso, Vlad, Nistor, Pintilii, Voiculeţ, Maxim, Batin şi Ats Purje.

Nu au jucat Unguruşan, Matulevicius, care acuză unele probleme medicale, Mingote, care a fost menajat, în timp ce Brata şi Băcilă sunt încă în perioada de refacere.