Pandurii - Karlsruher SC, scor 0-1, într-un meci amical

0
Petre Grigoraş

Echipa Pandurii a pierdut joi, cu scorul de 0-1, meciul amical cu formaţia germană din 2.Bundesliga Karlsruher SC, la care evoluează Andrei Cristea şi Ionuţ Rada, aceasta fiind prima partidă pe care gorjenii au disputat-o în turneul de pregătire din Turcia, informează site-ul clubului din Târgu Jiu.

Piossek a marcat golul victoriei germanilor în minutul 2. În prima repriză au evoluat pentru Pandurii: Lazar - Ad. Rusu, Viera, Cardoso, Al. Vlad - Grigoraş, Pintilii, Voiculeţ, Nistor - Matulevicius, Batin. După pauză au jucat: Horvat - Popete, I. Rada, Tătaru, Brata - C. Cristea, Avramescu, Neagu, Bucur - Unguru (min. 65 - Roberto), Lemnaru.

Cardoso a fost eliminat în minutul 20 pentru lovirea adversarului fără minge. La KSC nu a jucat niciunul dintre fotbaliştii români din lot.