Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna 0-0 / Campioana nu-şi revine

0

Oţelul şi Concordia au jucat astăzi, în ultimul meci al etapei a doua. S-a terminat 0-0, la finalul unui meci care a oferit spectacol doar pe finalul primei reprize.

La finalul primei reprize, Concordia a reuşit o surpriză, menţinînd rezultatul de la începutul partidei. Elevii lui Diniţă au preferat să se apere şi să lovească pe contraatac, dar şansele la poarta lui grahovac au apărut extrem de rar. Din fericire pentru nou-promovată, nici campioana Oţelul nu s-a întrecut în ocazii. Cea mai mare şansă a primei reprize i-a aparţinut lui Buş (41), care a şutat în blocajul lui Vitinha din poziţie ideală.

Nici partea a doua nu a oferit foarte mult spectacol, dar mecul s-a încins serios în ultimele 15 minute. Gălăţenii au început să atace în valuri, în timp ce Concordia s-a mulţumit să se apere. Rîpă (77) şi Pena (89) au ratat cele mai mari şanse pentru echipa lui Dorinel Munteanu, dar scorul de pe tabelă a rămas neschimbat, conform gsp.

Acesta a fost primul punct pentru nou-promovata Chiajna în Liga 1, în timp ce campionii de la Oţelul obţin primul punct din acest sezon. Un start extrem de dezamăgitor pentru echipa lui Dorinel Munteanu!

0-0

Oţelul Galaţi: Grahovac - Râpă, Sg.Costin, Perendija, Sălăgeanu - I.Filip, I.Neagu (Ibeh 81) - L.Buş, Viglianti, Frunză (Iorga 60) - G.Paraschiv (Pena 71). Antrenor: Dorinel Munteanu

Concordia Chiajna: Niţă - Vitinha, Mamele, Bozga, P.Marin (V. Dima 60) - Sorin Pană, A.Popa, I.Iordache, Silviu Pană, Muzac (Stere 80) - Bălţoi (Salem 85). Antrenor: Laurenţiu Diniţă