Gigi Mulţescu: "Am dat goluri de CNN contra lui Dinamo"

0
Gigi Mulţescu

Tehnicianul echipei Petrolul Ploieşti, Gheorghe Mulţescu, a declarat sâmbătă seară, după victoria din meciul cu Dinamo, că ştia că elevii săi au şanse să obţină un punct, dar nu se aştepta la scorul de 3-1.

"Am spus dinaintea meciului că avem şanse reale să scoatem un punct la Dinamo, nu mă aşteptam însă la acest scor. Mă aşteptam să fie mai echilibrat meciul. Am fost mai buni, la pauză am reparat ceea ce nu mergea bine în prima repriză, când am făcut şi multe greşeli. În repriza a doua, din momentul în care am marcat, totul a mers bine pentru noi. E o satisfacţie extraordinară pentru mine să pun lucurile la punct care nu mergeau la echipă, e o satisfacţie profesională, nu îmi fac însă un titlu de glorie din asta, din a demite un antrenor, nu îmi propun asta. La Dinamo cred că în iarnă lucrurile nu au fost făcute ca lumea, pentru că în repriza a doua au căzut fizic. Al treilea gol al nostru e de CNN, e vorba de valoarea jucătorului, nu am ce comenta. Am schimbat sistemul de joc şi cu trei vârfuri am dominat total jocul în repriza a doua", a spus Mulţescu.