Bud a calificat Mediaşul în semifinalele Cupei României şi a ajuns la spital! Timişoara - Gaz Metan 0-1

0
Cristi Bud, Gaz Metan Mediaş

Gaz Metan Mediaş a reuşit să elimine Poli Timişoara şi să se califice în semifinalele Cupei României.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Cristi Bud în minutul 8. Atacantul medieşenilor a avut însă ghinion şi 20 de minute mai târziu el s-a accidentat după un atac dur al lui Scutaru şi a ajuns la spital.

Poli Timişoara: Lepmets - Mera, Scutaru, Fl. Ilie, Sepsi - Chiş (Axente 54), Poparadu (Tameş 75), Gorobsov, Curtean (Popovici 81) - Ricketts, D. Goga. Antrenor: Valentin Velcea

Gaz Metan: Pleşca - Hoban, Frăsinescu, Fl. Lazăr, Z. Markovici, - Cr. Todea, Breveeld, Avram, Pârvulescu (Buzean 85) - Bawab (Vitinho 90+2), Bud (Petre 30). Antrenor: Cristian Pustai

Gol: Bud 8

Stadion "Dan Păltinişanu": 10.000

Arbitru: Ovidiu Haţegan