Meciul Steaua - Debrecen a fost întrerupt la pauză din cauza ploii! Roş-albaştrii au câştigat cu 1-0

0

În ultimul amical de dinaintea dublei cu FC Twente din Liga Europa, Steaua a întâlnit în Antalya ocupanta primului loc din Ungaria, Debrecen.

Din meci s-a disputat doar prima repriză întrucât ploaia torenţială care s-a abătut asupra Turciei a făcut ca terenul să devină impracticabilă. Roş-albaştrii conduceau la pauză după ce Bicfalvi a deschis scorul printr-un şut superb de la 25 de metri care s-a oprit direct în vinclu. Din păcate pentru Ilie Stan, Stefan Nikolici s-a accidentat şi este incert pentru meciul cu olandezii de la 16 februarie.

Steaua

Tătăruşanu - Dănănae, Chiricheş, Geraldo, Brandan - Rusescu, Prepeliţă, Bicfalvi, Tănase - Tatu, Nikolici. Antrenor: Ilie Stan. A mai jucat: Mihai Costea

Debrecen (locul 1, prima ligă, Ungaria)

Pentru Steaua a marcat Bicfalvi în minutul 39

*Partida disputată în Antalya a fost întreruptă după doar 45 de minute din cauza ploii torenţiale.