Meciul U Cluj - CFR Cluj, întrerupt în minutul 27, Ioan Andone şi-a scos echipa de pe teren

0

Meciul dintre Universitatea Cluj şi CFR Cluj a fost întrerupt în minutul 32, când antrenorul Ioan Andone a cerut jucătorilor săi să părăsească terenul, după un conflict general, conform imaginilor difuzate de Digisport.

În momentul întreruperii jocului, CFR Cluj conducea, scor 1-0, pe U Cluj, prin golul marcat din penalti de Ricardo Cadu. Imediat după marcarea golului, între portarul Mircea Bornescu şi Ricardo Cadu a avut un conflict, cei doi fiind cu greu stăpâniţi de ceilalţi coechipieri. Arbitrul Alexandru Tudor a decis eliminarea lui Cadu şi Bornescu, însă conflictul a continuat în drumul spre vestiare.

În cele din urmă, conform imaginilor televizate, Ioan Andone şi-a chemat jucătorii la vestiare, aceştia părăsind terenul, transmite Mediafax.

La ora transmiterii acestei ştiri, pe teren se află doar jucătorii formaţiei Universitatea Cluj.