Marica zboară, Bayern, în genunchi

0
Bucuria lui Marica după golul de 2-1 de pe „Allianz Arena“

Ciprian Marica, atacantul lui VfB Stuttgart şi al naţionalei României, pare să traverseze cea mai fericită perioadă a carierei.

După ce etapa trecută a marcat o „dublă" contra lui Hannover, internaţionalul român a recidivat ieri în Bundesliga. Al şaselea gol stagional a venit în cea mai grea deplasare internă a sezonului, pe „Allianz Arena" din München, acolo unde Bayern nu cunoscuse încă gustul înfrângerii în sezonul 2009-2010.

Răzvan Lucescu a fost la meci

Deşi bavarezii au condus cu 1-0, Stuttgart a egalat prin Träsch şi a înscris în minutul 50, prin lovitura de cap a lui Ciprian Marica, după o centrare de pe partea dreaptă a lui Cacau. Mai mult, cu câteva minute înainte de a fi înlocuit, Marica a fost aproape de „dublă", cu o lovitură liberă bătută puţin peste poarta lui Bayern.

Chiar sub ochii selecţionerului Răzvan Lucescu, care s-a deplasat la München pentru a „stinge" conflictul cu atacantul „tricolorilor", cei doi contrându-se după amicalul României cu Israel.