Marian Bondrea nu vrea să stea pe bancă până la iarnă

0

Gaz Metan Severin nu mai învinsese în deplasare din etapa a II-a, când a dispus cu 1-0 de CSM Râmnicu Vâlcea. La Deva, echipa severineană s-a impus mult mai clar, deşi scorul la pauză era egal. După o primă repriză modestă, oltenii s-au descătuşat în partea secundă şi au marcat de trei ori, informează site-ul liga2.ro.

Deoarece n-a semnat contractul cu Gaz Metan Severin, antrenorul Marian Bondrea (61 de ani) a urmărit meciul din tribună, poziţionat chiar în spatele băncii de rezerve a oaspeţilor. În diferite momente ale partidei, bătrânul tehnician a trasat indicaţiile lui Florin Pârvu, care la rândul lui le-a transmis jucătorilor. "Meciul se vede mai bine din tribună. Acolo voi sta şi cu FC Argeş", a spus tehnicianul craiovean. Bondrea va anunţa în iarnă dacă va continua şi în 2012 la malul Dunării.