FC Vaslui - Unirea Urziceni 1-1 / Rusescu a detonat bomba la Vaslui! A egalat în minutul 90+5

0

FC Vaslui a condus 94 de minute cu 1-0 în partida cu Unirea Urziceni şi erau foarte aproape de locul 2 în Liga 1. Pe final, Rusescu a dat lovitura, restabilind egalitatea. Golul gadelor a fost marcat de Akako, care a depăşit perioda proastă, cauzată de acesl incredibil incident când a fost rănit la spate în urma unui atac armat asupra autocarului naţionalei Togo

Vezi aici filmul meciului.

Partida s-a încheiat.

Min. 90+5- UNIREA EGALEAZĂ!!! 1-1 INCREDIBIL Rusescu egalează

Min. 87 - Schimbare la Vaslui: Sînmărtean este înlocuit cu Milisavljevic

Min. 87 - Rusescu şi Apostol nu reuşesc să introducă mingea în poartă. Primul a fost cel mai aproape de gol.

Min. 86 - Şut bun al lui Wesley, dar portarul Unirii reţine.

Min. 80 - Schimbare la Unirea: Onofraş intră în locul lui Pădureţu.

Min. 77 - Ocazie incredibilă ratată de gazde. Centrare în gura porţii a lui Sînmărtean, iar Zmeu nu reuşeşte din patru metri să trimită în poartă!

Min. 74 - Milanov primeşte galben.

Min. 71 - Schimbarea la Vaslui: Neagu este înlocuit cu Zmeu.

Min. 70 - Cartonaş galben pentru Brandan.

Min. 63 - Semedo primeşte cartonaş galben

Min. 62 - Schimbare la Vaslui: Gheorghiu este înlocuit cu Delgado.

Min. 59 - Catonaş galben pentru Apostol.

Min. 57 - Foarte aproape de egalare Unirea Urziceni. Rusescu ratează incredibil. La această fază, Galamaz se ciocneste cu portarul lui FC Vaslui, Kuciak, iar amândoi s-au resimţit după duel.

Min. 55 - Frunză este înlocuit cu Rusescu.

Min. 53 - Schimbare la Unirea: A ieşit Paraschiv, a intrat Bordeanu.

Min. 52 - Cartonaş galben pentru Gheorghiu

Min. 48 -Epaminonda Nicu este eliminat după un fault dur la Wesley. Unirea a rămas în zece oameni.

A început cea de-a doua repriză.

Min. 45 - Prima repriză s-a încheiat.

Min. 44 - Pădureţu ratează incredibil, singur cu Tudor!

Min. 32 - Pădureţu este avertizat pentru henţ.

28 - Paraschiv primeşte galben pentru proteste.

25 -1-0 GOOLL FC VASLUI. Centrare bună a lui Sînmărtean, iar Akakpo marchează cu capul!

19 - Pădureţu îl faultează pe Wesley, iar Sînmărtean batew bine din lovitură, dar D. Tudor prinde în doi timpi

16 - Sînmărtean centrează bine în careu, dar Papp nu ajunge la minge

13- Execuţie lamentabilă a lui Pădureţu. Blocată încă din marginea careului.

6 - Şut bun al lui Wesley, dar Vasile Maftei blochează in extremis.

Partida a început!

Echipele de start
VASLUI: Kuciak - Milanov, Papp, Gladstone, Akakpo - Gheorghiu, Costin, Pavlovic, Lucian Sănmârtean - Wesley, Neagu
Rezerve: Hăisan, Balaur, Zmeu, Milisavljevic, Zubar, Delgado, Farkaş

UNIREA URZICENI: Tudor - Brandan, Galamaz, Maftei, Epaminonda - Parashiv, Pădureţu, Frunză, Apostol - Bilaşco, Semedo
Rezerve: Grigore, Rusescu, Marinescu, Fernandes, Bordeanu, Onofraş, Dănuţ Munteanu

"Fiara" crede că un insucces ar lăasa FC Vaslui fără şanse de locul 1.

"Este o partidă foarte importantă, cea cu Unirea Urziceni, având în vedere că se duce o luptă între două echipe care ţintesc un loc fruntaş în clasament. Oaspeţii noştri se prezintă ca o echipă foarte disciplinată, agresivă, cu jucători cu experienţă atât în plan intern, cât şi internaţional. Suntem convinşi că nu ne va fi uşor, dar trebuie să ne jucăm şansa noastră. De aceea, cred că meciul cu Urziceni nu este decisiv în lupta pentru campionat", a spus Lăcătuş.