LIVE TEXT Dinamo – FC Braşov, 0-0. Final. Dinamo, şanse mici la titlu!

0

După egalul de la Târgu-Jiu, dinamoviştii nu au fost în stare să ia cele trei puncte nici din confruntarea de pe teren propriu, contra Braşovului. Cu două puncte în utlimele două jocuri, elevii lui Cornel Ţălnar îşi diminuează serios şansele la titlu, având cinci puncte în urma CFR-ului, care joacă de la ora 21.30 contra Rapidului, în Gruia.

MIIN 90. Fluier final. SCOR 0-0

MIN 86. SCHIMBARE LA BRAŞOV. Iese STELIAN STANCU,intră IONUŢ VOICU

MIN 83. SCHIMBARE LA DINAMO. Iese BOŞTINĂ, intră ADRIAN CRISTEA.

Min 81. Andrei Cristea şutează la colţul lung, după o pătrundere în stilul său caracteristic, dar Mincă este la post. Faza continuă cu un şut puternic expediat dei Boştină, respins de oaspeţi.

Min 77. SCHIMBARE LA BRAŞOV. Iese  MĂŞLDĂRĂŞANU, intră ILYEŞ.

MIN 71. SCHIMBARE LA BRAŞOV. Iese Zaharia, intră SAVICI

MIN 70. SCHIMBARE LA DINAMO. Iese M. NICULAE, intră Cl. NICULESCU.

Min 68. Pulhac centrează, dar Abrudanm, plasat foarte bine, respinge fără probleme.

Min 64. Alexe duce o acţiune pe stânga, centrează prin faţa porţii, dar fără efect pe tabelă.

Min 59. Cristi Munteanu scapă inexplicabil mingea din mâini. Oros este surprins şi nu reuşeşte să profite de imensa gafă a portarului celor din Şoseaua Ştefan cel Mare.

Min 55. Marius Alexe este oprit în careu de Oros, dinamovistul cade şi cere 11 metri. Centralul partidei nu dă lovitură de pedeapsă.

Min 54. Dinamoviştii ripostează prin Andrei Cristea. "Vârful " trage de pe partea stângă, dar nici el nu nimereşte poarta.

Min 53.  Rui Duarte scoate bine un balon la marginea careului, Stelian Stancu şutează în forţă, dar mingea trece pe lângă poartă.

Min 49. Atac periculos în careul gazdelor, dar Zaharia ratează total execuţia.

Jocul s-a reluat.

Fluier final al primei reprize.  După 45 de minute în Şoseaua Ştefan cel Mare scorul este egal, 0-0.

Min 43. Andrei Cristea şutează din interiorul careului, însă MIncă reuşeşte să devieze mingea şi îşi salvează echipa de la primirea unui gol.

Min 35. Foarte multe greşeli de  ambele părţi. Jocul este extrem de fragmentat. Ocaziile lipsesc cu desăvârşire în ultimele minute.

Min 22. Imensă ocazie pentru Braşov. Stelian Stancu reia la colţul scurt, dar minge loveşte bara.

Min 17. Dinamoviştii au început să pună presiune pe ardeleni. Braşovenii ies greu din propria jumătate

Min 11. Mincă nu reuşeşte să prindă o minge uşoară, se încurcă cu Ionescu şi le oferă dinamovilşrilor şansa unei ocazii periculoase. Gazdele nu speculează însă, gafa portarului braşovenilor.

Min 9. Cristi Ionescu trage puternic de la 25 de metri, dar Munteanu reţine fără probleme.

Min 4. Acelaşi Zaharia încearcă să-l surprindă pe portarul dinamovist cu un "câlcâi" de efect, dar ratează pe puţin ţinta.

Min 3. Braşovenii încep partida în atac. Dorel Zaharia încearcă poarta lui Munteanu, cu un şut de la mare distanţă.

A început partida

Dani Coman, portarul celor de la Braşov, priveşte meciul din tribuna oficială.

Pe stadionul din Şoseaua Ştefan cel Mare se ţine un minut de reculegere în memoria victimelor accidentului aviatic din Rusia.

Fotbaliştii lui Viorel Moldovan le-au pus piedică dinamoviştilor în sezonul trecut în lupta pentrru campionat, iar „alb-roşii" nu uită uşor acest lucru. Vor să se răzbune pe "stegari", un eventual succes diseară ţinându-i în continuare aproape de liderul CFR Cluj.

Iată cele două echipe

Dinamo :1. Cr. Munteanu - 14. Molinero, 25. Scarlatache, 4. Moti, 3. Pulhac - 22. Torje, 5. D. Kone, 8. Bostina, 10. Alexe - 17. An. Cristea, 9. M. Niculae.

FC Braşov: 32. Minca - 2. Rui Duarte, 4. Abrudan, 15. Oros, 12. Cr. Ionescu - 25. St. Stancu, 8. N. Grigore, 27. Maldarasanu, 7. C. Munteanu - 11. D. Zaharia, 21. Sburlea.

Cei din Şoseaua Ştefan cel Mare" nu se vor putea baza pe senegalezul N.Doye, accidentat.

De partea cealaltă, braşovenii nu-i vor avea în echipă pe Mihai Roman, suspendat, şi Ezequias, nerefăcut.

"Orice punct câştigat pentru noi este important. Sper să ne prezentăm cât mai bine şi să nu ne întoarcem cu mâna goaă de la Bucuresti ", a declarat Viorel Moldovan