LIVETEXT "U" Cluj- FC Vaslui 1-1 (Filmul meciului)

0

Universitatea Cluj a remizat la Alba Iulia cu FC Vaslui, scor 1-1. După o partidă întreruptă aproximativ 40 de minute de o furtună cumplită, scorul a fost deschis de vasluieni, prin Wesley, care a transformat un penalty, iar Cvirik a egalat pentru clujeni. Iată desfăşurarea meciului

Final de meci

Min 91: Iese Vasile şi intră Acosta

Min 89: Minge lungă în careul clujenilor, Matache iese şi boxează

Min 85: Ghencev trimite în braţele lui Matache

Min 84: GOOOOL Universitatea. Cvirik înscrie după o greşeală a apărării vasluiene

Min 82: Iese Delgado şi intră Machado

Min 80: GOOOL FC Vaslui. Penalty inventat de Augustus Constantin. Pancu forţează pătrunderea, se loveşte de blocajul lui Balde şi mingea ajunge pe punctul cu var. Wesley înscrie

Min 78: Ocazie mare. Ghencev şutează de la marginea careului, Matache nu are reacţie, iar mingea trece puţin pe lângă poartă

Min 76: Iese Bodipo şi intră Wesley

Min 75: Prima schimbare. Pancu intră în locul lui Costin

Min 72: Acelaşi Delgado trimite un şut de la 25 de metri, peste poartă

Min 69: Ocazie uriaşă pentru Universitatea. Centrează Boştină, Delgado reia cu capul, în bară

Min 67: Lemnaru, aproape de a intercepta o minge în careul advers, reuşeşte să iasă Kuciak şi să respingă

Min 62: Acţiune frumoasă a Universităţii. Unguruşan schimbă partea la Boştină, acesta centrează spre Lemnaru, Kuciak respinge în faţă, iar delgado este aproape de gol, dar trimite slab

Min 60: Corner pentru gazde, Munteanu reia cu capul, puţin pe lângă, dar se dictează fault în atac

Min 58: Fault pentru vasluieni, la 35 de metri de poarta clujenilor. Matache iese şi boxează

Min 55: Şut bun al lui Costin, respins de Matache în corner

Min 50: Lovitură de cap a lui Bodipo, peste poartă

Min 48: Lemnaru pătrunde pe banda stângă, şutează la colţul scurt, iar Matache respinge în corner

Pauză la Alba Iulia. Ploaia s-a oprit şi a ieşit din nou soarele

Min 45: Lemnaru trimite o centare, mult peste poartă

Min 43: O nouă lovitură liberă pentru Universitatea, din colţul careului. Trage Niculescu, peste poartă

Min 39: Fault pentru gazde, din apropierea tuşei, de la 40 de metri, execută Boştină, resping moldovenii

Min 36: Costin pătrunde, respinge Cvirik

Min 33: Şut pe lângă poartă, al lui Sânmărtean

Min 30: Din nou a început furtuna la Alba Iulia

Min 24: Galeria Universităţii a început să cânte. Deşi pe timpul furtunii au mai rămas doar aproximativ 100 de stadion, odată cu reluarea meciului, galeria s-a reîntregit şi acum este compusă din aproximativ 300

Min 22: Lovitură liberă de la 32 de metri, lateral stânga. Execută Niculescu, iar Kuciak respinge peste poartă

Min 21: Niculescu trimite un şut de la 30 de metri, mult peste poarta lui Kuciak

Meciul s-a reluat după aproximativ 40 de minute. Cerul este senin, a ieşit soarele

Meciul se reia, după o furtună extraordinară, care a durat aproximativ 20 de minute. După ce a inspectat gazonul, centralul Augustus Constantin a decis reluarea meciului. Mai mulţi muncitori trudesc pentru a îndepărta apa şi gheaţa de pe gazon. A început din nou furtuna. Jucătorii sau refugiat din nou la vestiare şi se aşteaptă o decizie

Min 16: Boştină execută un corner, scurt, mingea ajunge la el, învălmăşeală în careul oaspeţilor. triplă ocazie. Ultimul şutează Unguruşan, se respinge în corner. Furtună îngrozitoare. Constantin opreşte meciul

Min 9: La Alba Iulia a început furtuna.

Min 4: Suporterii gazdelor au afişat un banner pe care scrie: "Nu vrem un hibrid, nu vrem mondenitate, vrem spritul lui U înainteb de toate"

Min 2: Munteanu îl faultează pe Bodipo la 25 de metri şi se dictează lovitură liberă pentru moldoveni. Execută Sănmărtean, în zid

A început partida

Echipele au ieşit pe teren

Aproximativ 500 de spectatori doar se află pe statdion, cu zece minute înainte de debutul partidei

Echipele se află la încăzire

Iată cele două echipe trimise în teren în această seară:

U Cluj: Matache- Unguruşan, Munteanu, Cvirik, Belosevici- Balde, Boştină- Delgado, Niculescu, Gheorghe- Lemnaru

Antrenor: Marian Pană

FC Vaslui: Kuciak - Milanov, Gladstone, Papp, Rivas - Pavlovici, Sînmărtean - R. Costin, Ghencev, Milisavljevici - Bodipo

Lopez Caro

Cu 50 de minute înaintea primului fluier, pe stadionul din oraşul Marii Uniri nu se află decât aproximativ 50 de spectatori. La umbră, termotrele arată o temperatură de 30 de grade, iar gazonul nu se prezintă în cele mai bune condiţii

Patronul clujenilor, Florian Walter, a anunţat că nu va mai veni la meciuri, din cauza fanilor care au făcut scandal la antrenament. Pe stadion a ajuns doar preşedintele Cristian Barabancea