Ilie Stan şi Vali Negru s-au certat "la cuţite"

0
Vali Negru a replicat dur la reproşurile antrenorului Ilie Stan

Situaţia Victoriei Brăneşti nu este deloc bună în Liga I, iar atmosfera din cadrul lotului nou-promovatei este de-a dreptul explozivă.

La pauza meciului de aseară, cu FCM Târgu-Mureş (0-0), antrenorul Ilie Stan şi mijlocaşul Vali Negru s-au certat la finalul primei reprize.

În drul spre vestiare, tehnicianul i-a reproşat în termeni duri elevului său tratarea cu superficialitate a unui contraatac,iar Vali Negru  replicat pe măsură. Colegii fotbalistului au încercat să-l liniştească, dar antrenorul l-a îmbrâncit pe jucător spre vestiare, unde au continuat cearta. Conflictul nu l-a împiedicat pe Ilie Stan să-l lase pe jucător pe teren până la finalul jocului.

După această remiză de pe teren propriu Victoria Brăneşti ocupă locul 16 cu 9 puncte, demonstrând că îi este din ce în ce mia greu să facă faţă rigorilor din Liga I.