Andrei Grosu şi Stelian Cucu rămân la Concordia Chiajna

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Despărţirea dintre Unirea Urziceni şi Concordia Chiajna a pus în discuţie şi destinaţia jucătorilor care au fost în cantonamentul din Turcia.

Problema jucătorilor împrumutaţi de la Dunărea Galaţi s-a lămurit ieri. Andrei Grosu şi Stelian Cucu vor rămâne în retur la Chiajna, aceştia fiind solicitaţi la echipă de antrenorul Concordiei, Costel Orac, care i-a remarcat în turul campionatului, informează "Ilfov Sport".

"Nu a fost vorba niciun moment de o fuziune cu Concordia Chiajna. Nici nu era permis de regulament şi nici nu am dorit asta. Singurul lucru pus în discuţie a fost la nivel patronal. Unirea Urziceni este o societate pe acţiuni şi oricine putea cumpăra acţiuni dacă domnul Bucşaru dorea să vândă. Consiliul Local din Chiajna a dorit să cumpere 50% dintre acţiuni, la care a renunţat ulterior. Unirea Urziceni are în continuare un singur patron şi îşi va disputa jocurile oficiale ca şi până acum, la Urziceni", a spus şi Felix Grigore, director general al Unirii.

Unirea Urziceni va mai transfera cinci sau şase jucători până la începutul returului.

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite