George Copos: "Galaţiul merita să câştige"

0
George Copos

Patronul rapidiştilor a plecat extrem de dezamăgit de la stadionul din Galaţi. Echipa care triumfa în urmă cu o săptămână în faţa Stelei a fost de nerecunoscut astăzi şi a remizat 0-0 cu Oţelul.

Copos a fost alături de echipă după succesul cu Steaua. Patronul rapidist a venit la Galaţi împreună cu Nicolae Manea. „Cu Oţelul vrem să recuperăm punctele pierdute la masa verde din meciul cu Timişoara", a spus patronul rapidiştilor înainte de începerea întâlnirii. La pauză, acesta s-a dus la vestiare pentru a-i încuraja pe jucătorii lui Andone. Degeaba însă, pentru că Spadacio şi compania au arătat că sunt departe de forma din meciul roş-albaştrii, chiar dacă au avut şi un om în plus din minutul 54.

"Sunt mulţumit cu un punct, nu meritam mai mult. Nu acesta este Rapidul, un punct e mult astăzi. Galaţiul merita să câştige. Noi am prins astăzi o zi foarte proastă şi nu ştiu ce s-a întâmplat", a declarat George Copos la finalul partidei.