Gaz Metan Mediaş - Ceahlăul: 3-1!

0

Gaz Metan Mediaş a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), echipa Ceahlăul Piatra Neamţ, revenind după ce a fost condusă din minutul 2.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Hoban '27 şi Roman '64, '90+1. Pentru Ceahlăul a înscris Stana, în minutul 2.

0-1: Stana a deschis scorul, în minutul 2, cu o centrare-şut, mingea ajungând în vinclul porţii apărate de Pleşca;

1-1: Hoban a egalat, în minutul 27, cu o lovitură cu capul, din doi metri;

2-1: Roman a primit o pasă lungă, a pătruns în careu şi a înscris pe lângă Villadsen, aducând gazdele în avantaj;

3-1: Acelaşi Roman a stabilit scorul final al partidei, cu un şut de la aproximativ 20 de metri.

În minutul 19, Bawab a ratat un penalti acordat de centralul Robert Dumitru pentru un fault în careu la Pârvulescu.

Gaz Metan Mediaş a rămas în inferioritate numerică pe finalul jocului, în minutul 90+2, când Dan Roman a primit al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu, deoarece şi-a scos tricoul după golul de 3-1.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Hoban, Fl. Lazăr, Frăsinescu, Buzean - Avram (Bozeşan '66), Todea, C. Petre (Miclea '72), Pârvulescu - Bawab, Vitinho (Roman '56). Antrenor: Cristian Pustai.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Villadsen - Dumitraş, Forminte (Onciu '66), Cazan, Barna - Bădescu (Gafiţa '63), Monroy, Cebotaru (Pavel '77), Achim, Stana - Constantinescu. Antrenor: Constantin Enache.

Cartonaşe galbene: Pârvulescu '33, Roman '75, Buzean '85 / Forminte '30, Constantinescu '51, Achim '85.

Cartonaş roşu: Roman '90+2.

Arbitri: Robert Dumitru (central) - Stelian Slabu, Daniel Hârlab (asistenţi) - Marian Bordean (rezervă).

Observatori: Nicolae Marodin, Ion Craiu.

La meci au asistat aproximativ 1.000 de spectatori, între care şi 20 de fani ai echipei Ceahlăul.