Fostul stelist Daniel Opriţa a marcat de două ori contra Stelei II

0

Daniel Opriţa, jucătorul echipei Petrolul Ploieşti, a înscris azi două goluri în poarta Stelei II, într-un meci contând pentru etapa a 30-a a Liguii a 2-a, Seria I.

Petrolul s-a impus cu scorul de 3-0 pe ternul echipei Steaua II. Golurile au fost marcate de fostul stelist Daniel Opriţa, în minutele 62 şi 68, şi Budescu, în minutul 90+3.

În urma acestui rezultat, clasamentul Seriei I a Ligii a 2-a arată în felul următor: 1. Victoria Brăneşti 61 puncte (29 meciuri), 2. Sportul Studenţesc 59 puncte, golaveraj 59-22 (30 meciuri), 3. Petrolul Ploieşti 59 puncte, golaveraj 52-17 (30 meciuri). În caz de egalitate de puncte, avantajată este echipa Sportul Studenţesc, deoarace la rezultate directe cele două echipe sunt la egalitate, ambele meciuri, şi de la Ploieşti, şi din Regie, s-au încheiat cu scorul de 1-1.