Fiul lui Romică Buia, Darius, a debutat la Dinamo II

0

În minutul 80, Darius Buia a debutat în liga a II-a. Acesta pare sa fie singurul câştig pentru Dinamo II după meciul pierdut, 0-1, sâmbătă, în faţa celor de la Săgeata Năvodari.

Fiul fostului dinamovist Romulus Buia, a avut şansa egalării în primul minut de la intrarea în teren. La prima atingere de balon, aflat la colţul careului de 6 metri, el a trimis cu latul din cădere spre poarta părăsită de portarul Gordin ieşit defectuos la un şut al dinamoştilor, dar un fundaş a respins de pe linia porţii. Altă fază s-a petrecut în minutul 86, atunci când acelaşi Darius Buia putea să primească şi el o lovitură de pedeapsă pentru echipa sa, fiind împins destul de vizibil de către un fundaş de la Năvodari, conform prosport.