Fiul fostului cronicar Ioan Chilom joacă la Concordia Chiajna

0
Dan Chilom (sursa: csconcordia.com)

Concordia Chiajna a remizat sâmbătă, scor 2-2, într-un meci de verificare disputat în compania celor de la C.S. Otopeni. Partida care a avut loc pe unul din terenurile de antrenament, s-a disputat pe durata a două reprize a câte 60 de minute, fiind permis şi accesul publicului în incinta complexului.

Liţă Dumitru a rulat tot lotul de jucători avut la dispoziţie, excepţie făcând accidentaţii Laurenţiu Diniţă şi Cristian Ciubotariu. Golurile oaspeţilor au fost înscrise de Ionuţ Savu (65) şi Panait (73) din penalty. Pentru Concordia a marcat Bucur în minutele 79 şi 90.

În partea a doua a meciului poarta "galbenilor" a fost apărată de Dan Chilom (foto), fiul gazetarului sportiv Ioan Chilom, goalkeeperul de 25 de ani făcându-şi astfel debutul la gruparea antrenată de Liţa Dumitru. Dan Chilom a fost legitimat ultima data la echipa finlandeză IFK Mariehamn.