FC Braşov - Krivbas Krivoi Rog, scor 0-1, într-un meci de pregătire

0

Echipa FC Braşov a fost învinsă, luni, la Tisina, cu scorul de 1-0 (0-0), de formaţia ucraineană Krivbas Krivoi Rog, în cel de-al doilea meci amical al stagiului de pregătire din Slovenia, informează site-ul oficial al ardelenilor.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Potecu, în minutul 82, în proprie poartă.

Antrenorul Ionuţ Badea a jucat în prima repriză în următoarea formulă de echipă: Mutu - Velayos, Potecu (R. Barbu '30), Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Nuno Viveiros (Borza '30), Mateiu (Bruno Madeira '30), Menassel, Brata - Damian, Batin. În repriza secundă au evoluat următorii jucători: Iacob - Străuţ, R. Barbu, Cr. Munteanu (Potecu '60), David - Borza (H. Popa '80), Bruno Madeira, Menassel (Mateiu '60), Brata (Nuno Viveiros '60) - Hadnagy, Buga.