FC Argeş a remizat cu Steaua II

0

FC Argeş a disputat sâmbãtã încã un meci de verificare înainte de startul noului sezon. Fotbaliştii pregãtiţi de Iordan Eftimie au întâlnit pe Steaua II, într-un meci care s-a disputat pe stadionul Nicolae Dobrin, pe o cãldurã infernalã. Partidã s-a terminat la egalitate, 1-1, golul piteştenilor fiind marcat în prima reprizã, de Ivãnicã, informează liga2.ro.

Confruntarea a fost dominatã de alb-violeţi, care şi-au creat mai multe ocazii de a marca, însã Cârstea, Cotigã şi Ivãnicã au fost neinspiraţi la finalizare. Piteştenii au deschis scorul prin Ivãnicã, cel care l-a învins pe portarul stelist ieşit în întâmpinare cu un şut de la 16 m. În garnitura pe care steliştii au trimis-o în teren s-a regãsit şi mijlocaşul Cosmin Matei, de la prima echipã. Steliştii au reuşit sã restabileascã egalitatea în minutul 90, dupã ce apãrarea argeşenilor nu a avut nicio reacţie la o pasã a unui jucãtor bucureştean care a depãşit toatã defensiva.