Echipa lui Dan Petrescu a remizat cu Unirea Alba Iulia, scor 1-1

0
Dan Petrescu

Echipa Unirea Alba Iulia a terminat la egalitate, scor 1-1, primul meci amical din turneul de pregătire din Turcia disputat, miercuri, în compania formaţiei ruse Kuban Krasnodar, antrenată de Dan Petrescu.

Golul formaţiei din Alba Iulia a fost reuşit de argentinianul Enzo Bruno, în minutul 35, iar pentru echipa pregătită de Dan Petrescu a punctat Kiselev, în minutul 90+1.

Antrenorul Adrian Falub a trimis în teren următorul "11": Rotaru - S. Rădoi, Poverlovici, Vujadinovic, Vitinha - I. Bălan, Olah, Dâlbea, C. Cristea - Enzo, Veljovic. Au mai jucat: Cernea - De Sousa, Bucurică, Varga, Selagea, Stanciu, Fl. Ilie, S. Mureşan, Schuller, Giurgiu.

"A fost un meci de antrenament bun, echipa lui Dan Petrescu este una bună. Nu ne interesează însă acest rezultat, noi trebuie să jucăm bine în campionat", a declarat Falub.

În Antalya sunt aşteptaţi să sosească joi şi doi jucători de la CFR Cluj, Nei şi Ruiz.