Dinamo a pierdut meciul amical cu bulgarii de la Ludogorets

0

Dinamo a fost învinsă astăzi cu scorul de 2-1 (0-0) de formaţia bulgară Ludogorets Razgrad, într-un meci amical disputat în Bulgaria.

Gazdele au deschis scorul în minutul 48, prin Marcelinho. Marius Niculae a adus egalarea pentru Dinamo la mijlocul reprizei secunde, însă în minutul 90+2 Kabasele a readus gazdele în avantaj şi a stabilit scorul final, 2-1.

Arbitrul partidei a acordat un penalty pentru Ludogorets, în minutul 37, după o intervenţie a portarului George Curcă la Ivanov, însă Diakov a ratat, trimiţând mingea în tranversală.