Dinamo, prima victorie din Antalya

0

Dinamo a obţinut prima victorie în Antalya, scor 2-0, în faţa formaţiei ucrainene Obolon Kiev.

Cosmin Moţi a deschis scorul în minutul 53, după o lovitură liberă executată de Torje, iar Raphael Stănescu a stabilit rezultatul final, cu un şut superb din marginea careului, în minutul 90. Este prima victorie a formaţiei din "Ştefan cel Mare" în cele două meciuri disputate pînă acum. În primul amical, "cîinii" au pierdut la scor de neprezentare, 0-3, în faţa celor de la Austria Viena.

Tehnicianul roş-albilor, Ioan Andone, a început cu: Curcă - Crăciun, Dr. Grigore, Moţi, Bordeanu - Torje, Mărgăritescu, Pătraşcu, Alexe - Dănciulescu, L. Ganea
Rezerve: Bălgrădean, Diabate, Păun, Rubio, D. Kone, C. Munteanu, Stănescu, Scărlătescu, Mărmăneanu, M. Ioniţă, Bekaj, R. Crişan, Vl. Munteanu.