Dinamo pierde amicalul înaintea partidei cu Steaua: Karlsruhe - Dinamo 1-0

0

Dinamo a pregătit derby-ul cu Steaua de mâine seară printr-un amical cu Karlsruhe, desfăşurat pe "Rheinstadion" din Rheinsheim. Sistemul încercat de Ioan Andone, 4-2-3-1, cu doi închizători, N'Doye şi Mărgăritescu, nu a fost unul avantajos pentru "câini", aceştia pierzând cu 1-0.

Cu Păun şi Cătălin Munteanu pe flancuri şi Ionel Dănciulescu în calitate de servant pentru unicul vârf, Marius Niculae, dinamoviştii n-au reuşit să înscrie deloc în poarta celor de la Karlsruhe.

Ando a crezut că scoate asul din mânecă şi l-a titularizat pe Georgian Păun, care însă a dat randamentul sconta. Nemţii au dominat prima repriză, având patru mari ocazii de gol, dar golul a venit abia în minutul, după o fază în care apărarea, dar mai ales George Curcă au greşit decisiv.