Dinamo - Brăneşti 3-1 / "Câinii" au încheiat meciul cu Bărboianu în poartă!

0

Deşi au înscris rapid, prin Bakaj, în minutul 2, "câinii" s-au chinuit cu retrogradata Brăneşti, fiind egalaţi în minutul 58!

Suporterii au cedat nervos în contextul în care la scorul de 1-1, Dinamo putea risca Liga Europa! Fanii i-au cerut demisia lui Andone, dar golul lui Kone i-a liniştit. Doar pe moment, pentru că portarul Bălgrădean a fost eliminat, iar cum Andone efectuase toate schimbările între buturi a intrat Bărboianu! 15 minute bucureştenii au evoluat cu un jucător de câmp între buturi, dar Brăneştiul nu a contat în atac, iar cei care au marcat au fost tot dinamoviştii, prin Dănciulescu.

Dinamo - Victoria Brăneşti 3-1

Dinamo: Bălgrădean - Bărboianu, Dr. Grigore, Găman (Mehmedovici 34), Diabate - Păun (Torje 60), D. Kone, C. Munteanu, Bakaj - L. Ganea (Dănciulescu 46), Alexe. Antrenor: Ioan Andone

Victoria Brăneşti: Bordeanu - Maghici (Lorincz 64), Sg. Bar, Poverlovici, Străuţ - Novac (Fl. Petre 55), Todoran, Ispir, R. Avram - V. Simion (N. Zuluf 51), B. Oprea. Antrenor: Ilie Stan

Goluri: Bakaj 2. D. Kone 65, Dănciulescu 83 / Ispir 58 - pen.
Eliminat: Bălgrădean 75
Arbitru: Claudiu Baboia