Prepeliţă îşi pune cenuşă în cap: „Eu sunt vinovat. Îmi cer scuze“

0

Jucătorii Universităţii Craiova şi-au cerut scuze după înfrângerea de acasă cu FC Vaslui, scor 0-1, dar pun rezultatul pe seama ghinionului.

Cel mai afectat a fost căpitanul Andrei Prepeliţă, cel care a ratat un penalty în ultimul minut de joc, irosind şansa unui punct pe care oltenii l-ar fi meritat după evoluţia din repriza secundă.

E ghinion mare. Eu sunt vinovat. Îmi cer scuze! Dacă dădeam gol luam un punct“, a spus Prepeliţă.

Am ratat cel puţin zece ocazii. Păcat că a venit aşa mult public. Trebuie să trecem peste înfrângerea asta. Ne pare rău că nu am câştigat, meritam cele trei puncte“, a afirmat şi Mihai Costea, atacantul revenit pe gazon după o lună de pauză.

Ce să facem acum, să cedăm?! Trebuie să mergem mai departe. Trebuia să vină şi momentul ăsta. Am avut mare ghinion“, a concluzionat fundaşul Ştefan Bărboianu.