Liga a II-a / Gaz Metan CFR, egalată în prelungiri la Turda. CSM Vâlcea a învins UTA

0

În meciurile disputate astăzi, în etapa a 11-a a Ligii a II-a, Seria a 2-a, echipele oltene au obţinut patru puncte.

Trupa lui Jerry Gane a scăpat printre degete o victorie importantă la Turda, fiind egalată în prelungiri de Arieşul, scor 2-2.

Gaz Metan CFR a condus cu 1-0 (gol Surugiu, minutul  18) şi 2-1 (Trifu 51), gazdele revenind de fiecare dată prin Tony (24-p, 90+2).

În Zăvoi, CSM Vâlcea a învins UTA cu 4-2, după ce oaspeţii deschiseseră scorul în minutul 2, prin Voiculeţ. Craioveanul Gogoşoiu a scos penalty-ul din care Vâlcea a egalat (gol Balauru, minutul 14) şi a punctat apoi pentru 2-1 (19). Dandea a făcut 3-1 (min. 47), Voiculeţ a redus din diferenţă (55-p), tabela fiind închisă de Cr. Bratu (83).

Cealaltă echipă olteană, ALRO Slatina, a fost învinsă ieri la Mioveni, trupa lui Papură cedând cu 2-1, în prelungiri.

Celelalte rezultate de astăzi, din Liga a II-a, Seria a 2-a: Poli Iaşi - FC Silvania 2-0, FC Bihor - FC Argeş 1-0, ACU Arad - Mureşul Deva 1-1. Partida Voinţa Sibiu - Petrolul Ploieşti se joacă mâine (ora 12.00).