Liga a II-a / Echipele oltene la putere: şapte puncte din nouă posibile

0

În etapa a 10-a a Ligii a II-a, disputată astăzi, formaţiile din Oltenia au fost la putere, obţinând două victorii şi o remiză.

La Craiova, Gaz Metan CFR s-a impus la limită, 1-0, în duelul cu Poli Iaşi, unicul gol al meciului fiind marcat de Trifu (78), dintr-un penalti scos tot de el.

La Slatina, ALRO a mai repurtat un succes, 1-0 cu ACU Arad. Partida s-a decis din minutul 28, când Bârsan a transformat un penalty obţinut de Ene.

În fine, CSM Vâlcea a scos o remiză pe terenul Unirii Alba Iulia, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Cristea (20), Vasile egalând şase minute mai târziu.

Iată şi celelalte rezultate de astăzi, din Seria a 2-a: FC Argeş - CS Mioveni 0-1, Mureşul Deva - Voinţa Sibiu 0-1, Petrolul Ploieşti - Arieşul Turda 2-0.

Partida UTA Arad - FC Bihor se joacă astăzi, de la ora 18.00.