Craiova: Gângioveanu speră ca reuşita din partida cu Rapid să fie un nou început

0
Cosmin Gângioveanu a revenit la Craiova cu gânduri mari

Mijlocaşul Cosmin Gângioveanu a adus aseară victoria alb-albaştrilor cu scorul de 1-0, marcând al doilea minut al prelungirilor meciului din Giuleşti.

Când nimeni nu se mai aştepta, Gângioveanu a inventat un şut la colţul lung, de la 14 metri, şi l-a învins pe fostul coechipier Mircea Bornescu.
Imediat după fluierul final al arbitrului, jucătorul Universităţii a explicat cât de important este acest gol pentru el.

Mă bucur pentru echipă, am obţinut trei puncte de care aveam nevoie pentru moral şi ca să urcăm mai sus în clasament. A fost mai frumos pe final, golul a venit într-un moment foarte bun, sper ca acest gol să însemne o descătuşare pentru mine şi pentru echipă. Eram foarte bucuros pentru că nu mai marcasem de mult pentru echipa de club şi nimeni nu mai spera. Am jucat şi noi bine, pot spune chiar mai bine decât ei“, a afirmat Cosmin Gângioveanu.

Succesul din Giuleşti i-a fost dedicat lui Florin Costea, care a fost operat vineri şi va lipsi cel puţin şase luni.