„E normal ca Florin să aibă reţineri în tot ceea ce face“. Vezi ce sfaturi îi dă Neagoe lui Costea

0

Antrenorul principal al Universităţii Craiova, Eugen Neagoe, a vorbit despre revenirea pe gazon a lui Florin Costea după accidentarea care l-a făcut indisponibil aproape şapte luni.

Neagoe i-a dat şi câteva sfaturi atacantului oltean care a jucat în ultimele 25 de minute ale amicalului de astăzi cu FC Caracal, scor 4-0.

Florin Costea a revenit pe teren după 206 zile! Vezi ce a spus decarul Craiovei

Florin Costea a revenit pe gazon după şapte luni! A jucat 25 de minute în amicalul cu FC Caracal

Este normal ca Florin Costea să aibă reţineri în tot ceea ce face, dar cu seriozitate, muncă şi îngrijire va reuşi să ajungă cel puţin unde a fost. Sperăm să intre cât mai curând într-un meci oficial“, a spus tehnicianul alb-albaştrilor din Bănie.

Eugen Neagoe s-a arătat mulţumit şi de rezultatul amicalului cu FC Caracal: „A fost un meci pentru băieţii care nu au jucat în ultima perioadă, un meci bun cu o echipă bună. Poate vom mai face jocuri de pregătire, dar acum ne gândim la partida de la Braşov“.